Pomóż nam pomagać
Darowizna
- bank:
- numer konta: 58 1600 1462 1748 8540 0000 0001
- tytuł przelewu: "darowizna na cele statutowe"
- wpłaty jednorazowe:
- wpłaty regularne:
Zbiórka tekstyliów
Pomagaj pozbywając się zbędnych tekstyliów - bez wychodzenia z domu! W ten sposób też odciążasz planetę i zmniejszasz emisję gazów cieplarnianych. Dzieki współpracy z ekipą Ubrania Do Oddania prowadzimy zbiórkę charytatywną odzieży, pościeli, zabawek, dodatków. Zbierz paczkę od 10 do 30 kg i zgłoś ją na stronie zbiórki
Wolontariat
Zapraszamy do wspólnych działań na rzecz lepszej przyszłości dla każdego. Zarówno przy Dniu Widoczności Osób Transpłciowych, jak i przy okazji Marszy Równości czy organizacji wydarzeń, jak i prac bieżących. Wiele rzeczy można robić online, więc można pomagać z dowolnego miejsca w Polsce.
Wystarczy chęć i zaangażowanie – nie trzeba mieć żadnych konkretnych umiejętności. Nie stawiamy też ograniczeń wiekowych, aczkolwiek osoby bardzo młode prosimy o poręczenie od osoby dorosłej (nie musi być to rodzic), że sobie poradzą.
Jeśli chcesz się przyłączyć, skontaktuj się poprzez wiadomość prywatną na Facebooku lub Instagramie.
Świadomość
Każda i każdy - nawet osoby które nie mają hajsu na darowizny ani czasu na wolontariat - może wykonywać bardzo ważną pracę u podstaw i zmieniać swoje otoczenie społeczne, pokazując że jest zwolennikiem równości, nie godząc się na homofobię, bifobię, transfobię.
Bądź na bieżąco. Śledź informacje o sytuacji osób LGBT+ w Polsce i na świecie. Wiedza jest potężną bronią, szczególnie gdy trzeba sprzeciwiać się kryptofobicznym stwierdzeniom.
Na swoim plecaku, biurku, ścianie umieść tęczową naklejkę, przypinkę, plakat. W ten sposób dasz sygnał osobom Queer w swoim otoczeniu, że jesteś po ich stronie.
Kiedy słyszysz mowę nienawiści, pogardę, a nawet niby-niewinne żarty, nie milcz. Powiedz na głos, że nie zgadzasz się by co 10ta osoba ze społeczeństwa była obiektem agresji, drwin i wykluczenia. Jeśli wasza rodzina/klasa/grupa/firma/drużyna składa się z więcej niż 10 osób, powiedz że bardziej prawdopodobne jest że ktoś z nas jest LGBT+, niż że nikt nie jest. Jeśli jest 20 lub więcej osób, można wskazać że co najmniej 1 osoba LGBT jest wśród nas. Zasugeruj rozmówcy, by wyobraził sobie, że to jego dziecko jest LGBT+. Jak by się czuło w takiej sytuacji? Czy on chce być ostatnim, który się dowie o najważniejszej sprawie w życiu swego dziecka?
Podobnie w internecie. Szkoda nerwów na długie pyskówki, ale warto ucinać je słowami “Dokształć się, a potem wróć”. Tam gdzie jest dużo wrogich komentarzy, warto umieszczać dla przeciwwagi swoje, pozytywne. Szczególnie ostrożnym należy być wobec trolli którzy starają się rozbić jedność społeczności LGBT+ powołując się na mitycznego “kolegę geja”.
Jeśli masz ukończone 18 lat, głosuj w wyborach - samorządowych, parlamentarnych, europejskich, prezydenckich. Wybieraj kandydatów, którzy nie wstydzą się tęczy, chodzą na Marsze Równości, popierają nasze postulaty. Jeśli nie ma do wyboru kogoś, kto spełnia wszystkie wymagania, wybierz tę osobę która spełnia ich najwięcej. Głosuj zawsze, nawet na "mniejsze zło".